Katalitik Konvertör Arıza Belirtileri

Katalitik konvertör arıza belirtileri bu konuda sorunların anlaşılması ve tedbir açısından büyük önem arz eder. Bu konuda tedbir alabilmek için öncelikle sorunların hızlıca tespiti gerekir. Bu konuda öne çıkan belirtiler içinde:

  • Motorda yaşanan güç ve performans kaybı,
  • Egzozdan koyu renkli bir duman çıkması,
  • Araç altında giderek çoğalan tıkırtı sesleri,
  • Egzozdan gelen kükürte benzer kokular,
  • Aracın altında yaşanan aşırı ısınma, yer alır.
Bu belirtiler araç sahiplerinin bir an evvel harekete geçmesi için uyarıcıdır. Belirtilerin takibi ve anlaşılması ile çözüm için çok hızlı bir şekilde harekete geçmek gerekir. Bu belirtiler neticesinde tavır alma konusunda sorunlara bakmak ve sorunları gidermek adına adım atmak araçların sağlıklı şekilde trafiğe çıkmasına yardımcı olur. 

Katalitik Konvertör Arıza Belirtileri

Katalitik Konvertör Arıza Nedenleri

Katalitik konvertör arıza sebepleri içinde pek çok farklı etkeni saymak mümkündür. Katalizörün de içinde bulunduğu sistemin darbe alması ve buna bağlı olarak mekanik bir sorun ortaya çıkması başlıca sorunlar arasında yer alır. Yakıt kullanımında yapılan yanlış tercihler yine bu konuda sorunların ortaya çıkma nedenleri arasında yer alır. Yanma sorunları bu konuda problem yaratırken, egzozda yaşanan tıkanıklıklar ve kalitesiz yakıt kullanımının bu konuda sorunlara yol açtığı bilinir.

Katalitik Konvertör Arıza Nedenleri

Katalitik Konvertör Tıkanması

Katalitik konvertör tıkanmasısonucunda ortaya çıkan problemlerden kurtulmak için aracınıza kaliteli yakıt almanız tavsiye edilir. Buna rağmen problemler kendini gösterdiğinde servisimizle birlikte oluşan çözümler size yardımcı olacaktır. Katalitik konvektör arızalarının bir an evvel çözüme kavuşmasında, donanım kalitesi ve uzman tecrübesi sorunun çözümüne çok büyük katkı sağlayacaktır. Modernize edilmiş iş istasyonlarımız her türden hizmet konusunda uzmanlarımıza büyük avantaj sağlar. Aracınızın daha randımanlı verimli ve sorunsuz şekilde trafiğe çıkmasında uzman ekiplerimiz başarılı çalışmalar yapar. Ekonomik ve kaliteli hizmetleri bulabilmek açısından servisimize müracaat etmeniz tavsiye edilir.

Katalitik Konvertör Tıkanması
Hemen Ara Yol Tarifi
X