Krank Mili Arızası Belirtileri

Krank mili arızası belirtileri aracın bu önemli parçasında ortaya çıkan sorunların anlaşılmasını sağlar. Aracın hız konusunda dengeyi sağlaması her zaman çok gereklidir. Krank mili arıza durumunda, araç bu dengeyi sağlama konusunda çok zorlanır. Genel olarak bu sistem bileşeninde ortaya çıkan sorunlara bağlı olarak:

  • Motorun çalışması esnasında titreme yaşanır.
  • Yakıt sarfiyatı artar.
  • Rölanti çalışmada araç daha çok sarsıntılı çalışır.
  • Araçta çalışma sorunları ortaya çıkar ve aracın stop etmesine kadar giden süreçlerin görülmesi söz konusu olur.
Genelde uzun zamanlı kullanıma ve metal yorgunluğuna bağlı olarak bu gibi parçalarda sorunlar görülür. Yağ kalitesine dikkat etmeyenler için bu sorunun daha sık göründüğünü söyleyebiliriz.

Krank Mili Arızası Belirtileri

Krank Mili Sensörü Arızası Nedenleri

Krank mili sensörü arızası genelde elektronik sistem kaynaklı olur. Araçlarda teknoloji gelişimi işe çip ve sensörler çok yaygın şekilde kullanılmaya başlamıştır. Özellikle aracın kritik hareket sürecini takip eden krank sensörü, bu alanda en gelişmiş parça ve teknoloji olarak kendini gösterir. Manyetizma etkisi ile çalışan bu gelişmiş parça, bağlı bulunduğu sistem içinde pek çok parça ile uyum içinde çalışır. Buna bağlı olarak bağlı bulunulan parçalarda ortaya çıkan sorunların krank mili sensörü üzerinde etki yaratması söz konusu olacaktır.

Krank Mili Sensörü Arızası Nedenleri

Krank Mili Sensörü Arızasında Ne Yapmak Gerekir?

Krank mili sensörü arızası ortaya çıktığın da bu konuda bireysel olarak araç sürücülerinin yapabilecekleri oldukça sınırlıdır. Genelde bu tip konularda servisimiz ve usta kadrosu hızlı çözümler oluşturur. Yüksek teknolojiye sahip olan servisimiz bünyesinde modern iş istasyonları, bu ve benzer sorunlarda çözüm oluşturan adres olarak kendini gösterir. Usta kadromuz, modern iş istasyonlarımız ve yüksek ekipman kalitemiz, krank mili ile ilgili tüm sorunların çözümüne önemli derecede destek sağlar. Mevcut duruma göre yapılan değerlendirmeler sonucunda, bazen parça değişimi gerekli olabilir. Parça tedarik ve değişimi konusunda servisimizin profesyonel hizmetlerine güvenebilirsiniz.

Krank Mili Sensörü Arızasında Ne Yapmak Gerekir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X